Popularna dieta bananowa

Dieta bananowa stała się ostatnio jednym z bardziej popularnych sposób na odchudzanie. Oczywiście dieta ta nie polega tylko na jedzeniu bananów, ale również płatków owianych (cenne źródło błonnika, przeciwutleniaczy, witamina E, B1, B5 polifenole, oraz składniki mineralne wapń, żelazo, cynk, fosfor oraz magnez), miodu (źródło składników mineralnych żelazo, magnez, fosfor i magnez, witaminy A, B2, PP i enzymów) oraz jogurtu naturalnego. Na diecie bananowej można spożywać kawę i herbatę oczywiście bez dodatku cukru, po te napoje należy sięgać między posiłkami. Dietę bananową stosować można od 3 dni do nawet miesiąca. Warto podczas diety najadać się w osiemdziesięciu procentach a ostatni posiłek spożywać najpóźniej o godzinie dwudziestej.

Dieta bananowa, którą twórcą jest Hitoshi Watanabe, przybyła do Europy z Japonii. Dzięki publicznemu wyznaniu przez operową śpiewaczkę- Mori o schudnięciu dieta ta zyskała ogromną popularność. Podstawą diety bananowej są oczywiście banany. Twórcy tej diety uważają, że dieta działa oczyszczająco, usprawnia dotlenianie organizmu oraz przyspiesza odnowę komórek.

Magiczne 3 dni bananowe

Podczas zastosowania diety bananowej trwającej trzy dni należy każdego dnia spożywać po 3 banany, wypić 2 litry wody niegazowanej, a także wypijać 3 pełne szklanki mleka.

Magiczne 7 dni bananowe, owsiane, miodowo, jogurtowe

Przy oczyszczającej diecie bananowej trwającej siedem dni do bananów dodajemy jeszcze inne składniki. Dziennie zjadamy trzy posiłki, które powinny składać się z bananów, jogurtu oraz płatków owsianych. Do miski wlewamy dwieście mililitrów naturalnego jogurtu, dodajemy trzy łyżeczki płatków owianych i trzy łyżeczki miodu oraz pół banana. Na cały dzień należy również wypić 1,5 litra wody oraz zjeść między posiłkami małe jabłuszko.

Magiczny miesiąc z bananami i dodatkami

Dieta bananowa trwająca miesiąc polega na jedzeniu codziennie przez miesiąc na śniadanie dorodnego banana ze szklanką wody niegazowanej. Resztę posiłków zjadamy, tak jak lubimy, oczywiście całkowicie wykluczając alkohol, ostrożnie postępujemy z jedzeniem słodyczy i ograniczamy również nabiał.

Jeśli zdecydujesz się, na bananową dietę odchudzająca pamiętaj, aby nie trwała ona dłużej niż miesiąc. Prócz tego, że dieta oparta na bananach działa oczyszczająco, wzmacnia układ odpornościowy, pokarmowy i krwionośny to stosowana przez długi czas może doprowadzić do niedoborów składników mineralnych i odżywczych w organizmie. Pamiętaj również, aby do diety włączyć aktywność fizyczną a po skończonej diecie odżywiać się zdrowo.