Rodzaje miodów polskich i zagranicznych

domowy-miod-w-sloju-widoku-z-przodu

Miód to samo dobro, zbiór cennych witamin i minerałów, a przy tym ciekawy i bogaty smak, który wzbogaci napoje, ciasta czy potrawy. Odmiany polskie są nam dobrze znane i lubiane, jednak warto również zwrócić uwagę na produkty pszczele z zagranicy.

Miody polskie – jakie odmiany cieszą się największą popularnością?

Miody oferowane w naszym kraju są z nami od zawsze, dobrze je znamy, cenimy i lubimy. Najczęściej sięgamy po miód nektarowy, który powstaje z nektaru roślin (nektarników kwiatowych albo pozaświatowych). Druga odmiana to miód spadziowy, który jest produkowany przez pszczoły przede wszystkim z wydalin owadów ssących soki i żywych części roślin albo wydzielin żywych części roślin. Kolejną odmianą jest miód nektarowo-spadziowy stanowiący połączenie nektaru roślin oraz wydalin owadów.

W sklepie z miodem hecadi.pl można zakupić także ciekawe i smaczne odmiany pochodzące z zagranicy. Warto poznać je bliżej, gdyż zachwycają swoim oryginalnym smakiem i interesującymi kombinacjami.

Ciekawe propozycje z zagranicy – jakie miody zasługują na uwagę?

Miód cytrynowy to produkt pochodzący z gorącej Hiszpanii. Jest idealnie wyważony, słodki, a zarazem kwaskowaty. To świetny dodatek do napojów serwowanych latem, ciast i innych deserów.

Miód tymiankowy również pochodzi z Hiszpanii. To oryginalny produkt, który nietrudno wyróżnić na tle innych. Zasługuje na uwagę, ale nie wszystkim przypadnie do gustu.

Miód eukaliptusowy jest wyrazisty oraz orzeźwiający. Można w nim wyczuć aromat przypominający dobrze wszystkim znaną miętę. To świetny dodatek do napojów.

Tasmański miód z drzewa skórzanego delikatnie piecze, zwraca uwagę swoim aromatem i wyrazistością. Na uwagę zasługuje także ciemny, ciekawy kolor.

Włoski miód mandarynkowy ma w sobie nutkę goryczy, ale nie brakuje w nim słodkości jakże charakterystycznej dla miodu.

Miód z Nowej Zelandii, miód wrzosowy, jabłkowy, lawendowy i inne odmiany pozwalają nam przenieść się w zupełnie inne rejony świata i to w zaciszu własnego domu. Mimo iż znamy i kochamy polskie miody, warto spróbować ciekawych zagranicznych propozycji.