Wyposażenie firmy sprzątającej – jaki sprzęt to absolutny must have? Podpowiadamy!

Wyposażenie firmy sprzątającej – jaki sprzęt to absolutny must have? Podpowiadamy!

Chcąc świadczyć usługi na najwyższym poziomie, firma sprzątająca musi zadbać o odpowiednie wyposażenie. Kompletując je, trzeba pamiętać nie tylko o ważnych sprzętach, ale też akcesoriach, a nawet preparatach. W co powinna być wyposażona firma sprzątająca? Oto cenne wskazówki!

Wyposażenie firmy sprzątającej – na początek profesjonalne środki

Podstawą w każdej firmie sprzątającej – zarówno dużej, jak i niewielkiej – są odpowiednio dobrane preparaty do czyszczenia. Powinny to być sprawdzone, profesjonalne środki, które ułatwią pracownikom dbanie o czystość. Ważne jest, aby były one wydajne, wygodne w stosowaniu, a jednocześnie bezpieczne.

Tego typu wyposażenie firmy sprzątającej najlepiej zamawiać z zaufanego źródła. To oznacza, że warto kupić je w wyspecjalizowanym sklepie. Można mieć wówczas pewność co do ich sprawdzonej jakości.

Jakie środki chemiczne to obowiązkowe wyposażenie firm sprzątających?

Podstawą są preparaty przeznaczone do mycia podłóg, a także szyb, luster i okien. Najczęściej mają silnie skoncentrowaną formułę lub są dostępne w opakowaniach o większej pojemności. To doskonały wybór do firmy sprzątającej – praktyczny i jednocześnie ekonomiczny.

Jednak na tym lista niezbędnych środków się nie kończy. Przydatne będą również preparaty do mycia łazienek i sanitariatów czy też kuchni. Nie można ponadto zapominać o produktach specjalistycznych. Należą do nich m.in.:

  • płyny do czyszczenia ekstrakcyjnego,
  • środki do kamiennych płytek,
  • preparaty do usuwania osadów mineralnych,
  • płyny do czyszczenia kostki brukowej,
  • środki do usuwania śladów po kleju, gumie do żucia, naklejkach.

Dobór produktów powinien być uzależniony od miejsc, w jakich firma sprzątająca świadczy swoje usługi.

Niezbędny sprzęt dla firmy sprzątającej

Na wyposażenie firmy sprzątającej składają się także różnego rodzaju urządzenia. Podstawę stanowią zwykle odkurzacz przystosowany do pracy na sucho oraz szorowarka. Takie urządzenia przydają się szczególnie, kiedy usługi świadczone są w biurach czy domach.

W przypadku większych powierzchni, takich jak hala, niezbędny okazuje się automat szorująco-zbierający. Znacząco skraca czas sprzątania, ponieważ jednocześnie zbiera z podłogi zanieczyszczenia i ją myje. Tego typu profesjonalny sprzęt dla firm sprzątających warto wybierać w konsultacji ze specjalistami.

Inne przydatne urządzenia to np. parownica czy odkurzacz do pracy na mokro. Nierzadko zastosowanie znajdują także zamiatarki. Podobnie jak w przypadku środków chemicznych, wiele zależy od tego, jakich klientów ma firma i czego od niej oczekują.

Pracownik firmy sprzątającej prowadzący automat szorująco-zbierający

Jakie akcesoria dla firm sprzątających są najpopularniejsze?

W skład przydatnych akcesoriów wchodzą przede wszystkim ściereczki, szczotki i czyściki. Pracownicy firm sprzątających zazwyczaj mają też do dyspozycji specjalne miotły z długim drążkiem połączone z szufelkami, tzw. leniuchy. Całość uzupełniają pady do ręcznego czyszczenia powierzchni ponadpodłogowych, skrobaki i wyciskarka do mopów.

Ważną rolę w firmie sprzątającej odgrywa również wózek z mocnym stelażem. Ułatwia poruszanie się z całym sprzętem i akcesoriami. Tym samym zapobiega ich dźwiganiu.

Profesjonalne wyposażenie firmy sprzątającej – wybierz Impact i postaw na nowoczesną chemię czyszczącą!