Organizujesz domówkę w karnawale? O tym musisz pamiętać?

Karnawał to czas świetnej zabawy, spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną, dlatego już teraz warto zapoznać się z podstawowymi wskazówkami, w jaki sposób przygotować domówkę, żeby okazała się sukcesem. Catering na imprezę jest bardzo ważny i pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, ale o co jeszcze należy się postarać?

Udana domówka, czyli co zrobić, żeby impreza była niezapomniana?

Domówki to imprezy odbywające się w gronie przyjaciół i znajomych. To połączenie dobrej zabawy, tańców i pysznego jedzenia. Jeżeli zaproszeni goście przychodzą do domu, szansa, że impreza wymknie się spod kontroli, jest raczej niewielka. To organizatorzy szykują jedzenie, zapraszają odpowiednie osoby, przygotowują trunki i muzykę, czyli mają na wszystko wpływ.

Przygotowanie domówki należy zacząć od zaproszenia gości. Nie trzeba kupować zaproszeń, wystarczy ciekawa wiadomość wysłana na komunikatorze albo mail. Jednak nie warto zapraszać całej firmy czy wszystkich znajomych, gdyż dom bądź mieszkanie ma ograniczenia i nie pomieści wszystkich zaproszonych, a przecież trzeba też postawić stół z jedzeniem, pozostawić miejsce do tańczenia i umożliwić swobodne poruszanie.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

Organizując imprezę, trzeba wybrać motyw przyjęcia. Znając temat, można bez problemu wybrać dekoracje, nabyć kostiumy i przygotować ciekawe, oryginalne stylizacje. Przebieranki sprawiają, że domówka będzie zapamiętana na wiele miesięcy, jak nie lat, dlatego z tego pomysłu nie warto zrezygnować. Wraz z motywem idą też dodatki i dekoracje, a wśród nich balony, kolorowe girlandy, przyda się też kula dyskotekowa. Na imprezie w stylu hawajskim mogą pojawić się sztuczne palmy i inne dodatki przypominające rajskie tropiki.

Jedzenie i napoje to kolejny element, którego nie może zabraknąć. Głodni goście nigdy nie wyjdą z domówki zadowoleni, ale jednocześnie pani domu na pewno nie chce spędzić pół dnia w kuchni, przygotowując różne sałatki, kanapeczki, przekąski, koreczki i słodkie desery. Zamiast tego catering na imprezę sprawdzi się doskonale. Wyśmienici kucharze przygotowują wszystko w profesjonalnej kuchni, elegancko ozdabiają patery, przywożą wszystkie zamówione dania, a jeśli zajdzie taka potrzeba – rozpakują i umieszczę we wskazanym miejscu. Catering na imprezę pozwala zaoszczędzić sporo czasu, świetnie się prezentuje i stanowi doskonałe rozwiązanie na domówkę.

Gadżety imprezowe, ciekawe konkursy i zabawy, szalone sesje zdjęciowe z akcesoriami, pamiętaj też o dobrej muzyce. No i baw się dobrze, wyluzuj, ciesz się wspólnymi chwilami. Nieidealne domówki zazwyczaj okazują się najlepsze.