Kiedy rozpocząć planowanie wesela?

Kiedy rozpocząć planowanie wesela?

Przygotowania do ślubu są niezwykle stresujące, gdyż przyszli państwo młodzi starają się dopracować do perfekcji każdy element tego wydarzenia. Organizacja obejmuje m.in. wybór strojów, zamówienie sali weselnej, naukę pierwszego tańca oraz ułożenie menu. Warto wiedzieć, kiedy rozpocząć planowanie swojego wedding party.

Pośpiech to zły doradca

Czas potrzebny na organizację wymarzonego przyjęcia uzależniony jest od wizji państwa młodych. Kolejnym etapem jest rozpisanie na kartce papieru wszystkich elementów niezbędnych do zrealizowania zamysłu. Warto również pamiętać o uwzględnieniu preferencji osób, które mają przybyć na przyjęcie. Na podstawie sporządzonych notatek można określić czas niezbędny do zrealizowania wesela. Nie należy jednak od razu wysyłać zaproszeń do rodziny i przyjaciół. Wstępne ustalenia bywają bowiem zgubne i często okazuje się, że przypuszczenia państwa młodych okazały się zbyt optymistyczne.

Czynniki, wpływające na planowanie

Chcąc określić ile czasu zajmie przygotowania wesela, należy przede wszystkim ustalić, jak duże przyjęcie chce się zorganizować. Najłatwiej jest zaplanować zabawę w niewielkim gronie osób. Nie każde małe przyjęcie musi odbyć się w domu lub restauracji. Można bowiem zdecydować się na zorganizowanie wesela w plenerze poza granicami kraju. Taka koncepcja wiąże się z koniecznością zakupu biletów lotniczych dla gości i księdza (lub urzędnika). Trzeba również zapłacić więcej pieniędzy za wynajęcie miejsca do zabawy, gdyż polska waluta nie jest akceptowana poza granicami RP. Najwięcej czasu zajmie jednak planowanie hucznej imprezy dla dużego grona krewnych i przyjaciół. Trzeba bowiem znaleźć salę, mogącą pomieścić tak wiele osób, a nie każda restauracja dostosowana jest do tego typu wydarzeń. Lokal powinien mieć również dużą przestrzeń parkingową. Planując wesele, należy zastanowić się, czy zaproszeni goście mogą zabrać dzieci. Jeśli nie, organizację trzeba wzbogacić poszukiwaniami animatora. Kolejnym elementem, mogącym wydłużyć planowanie dużej imprezy, jest przygotowanie atrakcji. Jeśli wesele ma na długo zostać w pamięci zaproszonych gości, należy znaleźć osoby, specjalizujące się w danej dziedzinie. Im więcej atrakcji, tym poszukiwania takich osób będą bardziej czasochłonne.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ile miesięcy lub lat potrzeba na zorganizowanie wesela. Najważniejsze jest stworzenie koncepcji przyjęcia. Warto również odwiedzić stronę NaSkrajnej.pl, by upewnić się, czy wybrana restauracja będzie dostępna w konkretnym terminie. Jest to szczególnie istotne w przypadku par młodych, planujących wesele w święta lub letnim sezonie.