Jak zorganizować 40-te urodziny? Tylko pewne rady

Jak zorganizować 40-te urodziny? Tylko pewne rady

Twoja 40-tka zbliża się wielkimi krokami? Chcesz ja uczcić w wyjątkowy sposób. W takim razie mamy dla Ciebie kilka pomysłów na imprezę, które możesz zrealizować. W tym przypadku inspirowanie się jest więcej niż wskazane, zwłaszcza jeśli kompletnie nie masz pomysłu na ten dzień.

Po pierwsze: wybierz odpowiedni lokal

Na pewno organizacja 40-tki w domu nie jest najlepszym pomysłem, a to z prostej przyczyny. W końcu chcesz zaprosić nie tylko rodzinę, ale i znajomych i zwyczajnie możecie się nie pomieścić. Jeśli nie mieszkasz w dwupoziomowym apartamencie czy bardzo dużym domu, to jednak lepiej postawić na wynajem lokalu na tę okazję. Jeśli jesteś ze stolicy województwa podlaskiego, to restauracja w Białymstoku w industrialnym stylu z nutą glamour będzie świetnym wyborem. Oczywiście mowa o Atmosfera Resto Bar. Ważne, by lokal odpowiadał Twoim potrzebom pod każdym względem, także menu. Ponieważ jesteś osobą urodzoną za czasów PRL, to właśnie na taki motyw przewodni możesz się zdecydować, choć menu na pewno będzie czymś więcej niż tylko śledzikiem na zagrychę, bo możesz wybrać menu w śródziemnomorskim, ale i amerykańskim stylu.

Po drugie: wymyśl motyw przewodni imprezy

Jeżeli Twoja 40-tka jest w roku 2023, to urodziłeś się w 1983 r. Co wydarzyło się w tamtym roku na świecie? Micheal Jackso wydał album „Thriller”, a Ronald Regan przedstawił pomysł budowy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W tym roku Lech Wałęsa otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. Urodziło się też wiele znanych osób (poza oczywiście tobą). Wśród nich jest dyktator Korei Północnej Kim Dzong Un, zawodnik MMA Jan Błachowicz, czy aktor Sławomir Zapała. Czy to oznacza, że motywem przewodnim Twojej imprezy będą znani urodzeni w tym samym roku, a do tańca na parkiecie DJ będzie puszczał Sławomira? Niekoniecznie, bo motyw przewodni imprezy zależy od Twojego pomysłu i zainteresowań. Na pewno możliwości jest wiele, a ograniczeniem jedynie Twoja wyobraźnia. Możesz na zaproszeniu zaznaczyć, że stroje nawiązujące do lat 80-tych są mile widziane. Na pewno nie powinno ograniczać Cię miejsce, dlatego postaw na Pub w Białymstoku Atmosfera Resto Bar.

Po trzecie: zatrudnij zespół lub DJ-a

Jeżeli chodzi o muzykę, postaw na taką, która sprawdzi się do tańca. Oczywiście mogą być to hity lat 80-tych, w końcu to dekada, w której się urodziłeś. Możesz zatrudnić zespół albo DJ-a. Tutaj jest odwieczny dylemat wielu osób. Jeżeli preferujesz nagrania oryginalne, nie zastanawiaj się długo i w czasie Twojej imprezy z okazji 40 urodzin zorganizuj typową dyskotekę w stylu lat 80-tych. Oczywiście nie może zabraknąć dyskotekowej kuli i świateł. Jeżeli lokal, który wybrałeś dysponuje sceną, to nie tylko DJ ze swoją konsolą może się zmieścić, ale również zespół. Oczywiście w tym przypadku poszukiwania muszą być solidne, w końcu trudno przez cały wieczór słuchać osób, którym delikatnie rzecz ujmując „słoń nadepnął na ucho”. Jeżeli wybierasz zespół, to musisz też sprawdzić, czy jest elastyczny, jeśli chodzi o repertuar, czy jest skłonny zagrać Twoje ulubione kawałki czy też od razu zaznacza, że nie będzie grać disco polo. Jeśli nie masz czasu, to DJ będzie lepszą opcją i „odpali” z płyt wszystko, co Ci w duszy gra.

Po czwarte: zatrudnij barmana, który będzie przygotowywał wyjątkowe drinki dla gości

Bez wątpienia Twoja 40-tka może odbywać się bez alkoholu. Jednak jeśli wśród gości nie ma samych abstynentów, to jednak warto zapewnić możliwość wypicia dobrego drinka. Jeszcze lepiej, gdy przygotuje go profesjonalny barman. Dlatego koniecznie zatrudnij go na swoją imprezę. Pokazy barmańskie mogą być dodatkową atrakcją.

Na 40-te urodziny przygotuj też słodki poczęstunek. Świetnie sprawdzi się słodki stół z makaronikami i mono deserami. Ważny jest także wystrój i jeśli właściciel lokalu się zgodzi, przygotuj samodzielnie odpowiednie dekoracje, które świetnie sprawdzą się jako tło zdjęć z imprezy. Możesz też wynająć na swoją 40-tkę fotobudkę. Dzięki temu zrobisz sobie zdjęcie z każdym z gości, a dodatkowo jeszcze na imprezie je wydrukujesz. Zapewni świetną pamiątkę i dobrą zabawę.