Dobry dietetyk- w jaki sposób takiego znaleźć?

Korzystanie z usług dietetyków znacznie się upowszechniło. Coraz łatwiej jest też znaleźć gabinet takiego specjalisty blisko swojego miejsca zamieszkania. Skłania nas do tego, aby faktycznie odbyć przynajmniej tę jedną, pierwszą konsultację po to, aby przekonać się, czy będzie sens regularnego odwiedzania gabinetu tego specjalisty. Jednakże, w jaki sposób znaleźć dietetyka, który naprawdę okaże się dla nas wsparciem?

Korzystamy z sieci specjalistycznych gabinetów

Jedną z możliwości jest korzystanie z gabinetów, które otworzyły się w ramach jednej, rozpoznawalnej i uznanej już na rynku sieci. Jedną z nich jest chociażby Projekt Zdrowie- projektzdrowie.info. Gabinety należące do sieci muszą spełniać określone standardy, same gabinety są właściwie wyposażone, a obsługa pacjentów musi być na wysokim poziomie. Z powodzeniem można więc obdarzyć takim samym zaufaniem każdy z gabinetów w ramach sieci, która faktycznie cieszy się uznaniem i dobrą renomą. Niweluje to trochę obawę przed tym, co zastaniemy podczas pierwszej wizyty, gdyż takie gabinety muszą spełniać wymagania także pod względem lokalu, w którym się mieszczą czy też wyposażenia. W takich gabinetach muszą też pracować dietetycy posiadający wykształcenie kierunkowe, co sprawia, że jest to naprawdę dobra odpowiedź na pytanie o to, jak znaleźć dobrego dietetyka.

Co warto zrobić zanim udamy się do wybranego specjalisty?

Jeśli to możliwe, warto na własną rękę poszukać na jego temat informacji- na przykład związanych z wykształceniem, praktyką i posiadanym doświadczeniem. Dobrym pomysłem jest też sprawdzenie, czy dietetyk działa na podstawie badań i czy w jego gabinecie znajdziemy potrzebny sprzęt i oprogramowanie do przygotowywania jadłospisów.

Zawsze możemy też kierować się opinią innych osób, które już korzystały ze wsparcia takiego specjalisty. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, tym samym sama wizyta u dietetyka może różnie przebiegać.

Wizyty stacjonarne oraz możliwość przeprowadzenia konsultacji online

Zastanawiając się, jak znaleźć dobrego dietetyka warto posiłkować się siecią i listą tych gabinetów, które znajdują się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Powinniśmy bowiem wziąć pod uwagę, że może zaistnieć konieczność uczęszczania do takiego specjalisty z określoną regularnością.

Jeśli natomiast mieszkamy poza miastem, mamy pracę w niestandardowych godzinach bądź też bardzo płynny grafik, który trudno jest pogodzić z czymkolwiek- możemy poszukać takiego specjalisty, który poza wizytami stacjonarnymi podejmuje się także konsultacji online. Da nam to możliwość bycia pod stała opieką specjalisty, nawet w sytuacji, kiedy fizycznie nie będziemy mogli dotrzeć na wizytę.

Oczywiście, dietetyka warto także wybierać pod kątem jego specjalizacji. Są dietetycy związani ze sportem i zdecydowanie najlepiej radzą sobie w opracowywaniu planów żywieniowych dla osób intensywnie trenujących różnego rodzaju dyscypliny. Są natomiast dietetycy, którzy specjalizują się we wspieraniu osób z nadwagą oraz otyłością i to oni będą najbardziej skuteczni w przypadku chęci przejścia na efektywną dietę redukcyjną.