Żywność na survival? Poznaj 4 propozycje produktów długoterminowych

zywnoscdlugoterminowa

Planujesz wypad survivalowy? A może biwak lub wycieczkę w góry? Niezależnie jak bardzo ekstremalne warunki preferujesz, zawsze warto mieć przy sobie awaryjną żywność. Długoterminowe produkty doładują cię energią, dadzą siłę do działania i nie zajmą wiele miejsca w Twoim plecaku. Poznaj 4 propozycje dań i przekąsek dla miłośników outdooru.

Czym jest żywność długoterminowa?

Terminem tym określamy szeroką gamę produktów spożywczych, które nie tracą swojej przydatności do spożycia poza warunkami chłodniczymi i które zachowują swoje wartości odżywcze na długi czas. Do tej kategorii zaliczyć można zarówno suszone czy liofilizowane produkty naturalne, jak mięso czy owoce, jak i wysoko przetworzone przekąski. Oczywiście, w miarę możliwości, lepiej jest odżywiać się produktami o niskim stopniu przetworzenia, jednak warunki ekstremalne nie zawsze dają takie możliwości. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze żywności długoterminowej? Przede wszystkim na skład. Suszone mięso czy truskawki poddane suszeniu sublimacyjnemu to lepszy wybór niż zupka błyskawiczna z proszku.

Produkty długoterminowe, które warto znać

Wysokiej jakości, sprawdzona żywność długoterminowa jest możliwa do kupienia w sklepach militarnych oraz hobbystycznych, takich jak np. Hobby4Men. Kupując u wyspecjalizowanych sprzedawców, masz większą pewność, że towar został dokładnie wyselekcjonowany i dopasowany do potrzeb miłośników outdooru, w tym survivalu, czy hikingu. Poznaj kilka propozycji produktów, które znajdziesz właśnie w asortymencie tego typu sklepów.

Czekolada Scho-Ka-Kola

Załącznik:
scho-ka-kola2.jpg

Scho-Ka-Kola to specjalny rodzaj czekolady z dodatkową dawką kofeiny, która zapewnia zastrzyk energii do organizmu. Co więcej, wspomaga stan psychiczny oraz kondycję fizyczną i regeneruje siły. Produkt ten podczas II Wojny Światowej zyskał miano czekolady lotniczej, ponieważ stanowił część wyposażenia niemieckich pilotów. Po wojnie zaś przysmak trafił do szerszej produkcji i zyskał niemałą popularność na świecie. Kawałek czekolady Scho-Ka-Kola zastąpi Ci filiżankę kawy lub kilka łyków zwykłego energetyka. Produkt zakupisz w tradycyjnym, metalowym pudełku składającym się z 16 trójkątnych kostek. Posłuży Ci zarówno na szlaku, jak i zawsze kiedy poczujesz spadek energii.

Racja Żywnościowa Arpol

Wojskowe racje żywnościowe, to coś, co zyskało popularność również wśród cywili, uprawiających ekstremalne sporty. Zestaw produktów o łącznej wartości ponad 1100 kcal, który przygotujesz bez rozpalania ognia, robi duże wrażenia. Szczególnie że nie zajmuje dużo miejsca, a podgrzewacz chemiczny pozwoli Ci na spożycie ciepłego posiłku w każdych warunkach. Pakiet żywnościowy typu meal ready to eat to popularny wybór wśród miłośników survivalu, harcerzy i innych entuzjastów outdooru.

Suszone mięso

Suszona wołowina czy dziczyzna to klasyk sprzed wieków, który sprawdza się do dzisiaj. To nie tylko świetne źródło białka, koniecznego do prawidłowej pracy mięśni, ale też smaczny kąsek. Mięso w tej formie możesz jeść nawet w ruchu. Warto sprawdzić produkty tego typu oferowane przez markę Jack Link’s.

Żywność liofilizowana

Proces liofilizacji to technika przedłużania przydatności do spożycia produktów żywnościowych. W dużym uproszczeniu polega na zamrożeniu, a następnie odseparowaniu wilgoci z pokarmu w odpowiednich warunkach fizycznych. Dzięki temu jedzenie zachowuje wartości spożywcze, ale nie ulega szybkiemu psuciu. Żywność liofilizowaną w wielu przypadkach należy zalać wodą, chociaż owoce możesz spożywać wprost w tej formie. Jej niewątpliwą zaletą jest waga i mnogość składników odżywczych.

Sprawdź ofertę produktów długoterminowych w internetowych sklepach z wyposażeniem survivalowym i wyrusz na wyprawę przygotowany!