TOP7 filmów dla miłośników kina akcji

Filmy akcji to jeden z najpopularniejszych gatunków wśród miłośników kina. Charakteryzuje się dynamicznymi scenami, które trzymają w napięciu. Filmy z tego gatunku często nawiązują również do dramatu, horroru czy komedii. W rezultacie, w ciągu średnio 2 godzin, widz może delektować się wielowymiarową rozrywką na wysokim poziomie. Poznaj TOP7 filmów akcji, które warto znać.

Klasyka kina – filmy akcji, które dobrze się starzeją

Wśród filmów akcji znajdują się takie tytuły, które można nazwać ponadczasowymi. Gra aktorska, efekty specjalne, kostiumy oraz inne elementy składowe tych filmów doceniane są przez kolejne pokolenia kinomaniaków.

1. „Siedem”/ „Se7en”

Do takich klasyków kina na pewno można zaliczyć film „Siedem”. Jest to opowieść o dwóch agentach kryminalnych, zmagających się z seryjnym mordercą, który dokonuje zbrodni na podstawie siedmiu grzechów głównych – stąd też trafny tytuł filmu „Siedem”. W rolach głównych występują Brad Pitt, Morgan Freeman, Kevin Spacey i Gwyneth Paltrow.

2. „Fight Club”

Fight Club opowiada historię, w której główny bohater zmaga się z rozdwojeniem jaźni. Widz prowadzony jest przez niejednoznaczną fabułę, której zwroty akcji, a także poruszane problemy zmuszają do zastanowienia się nad zasadami, według których działa nasz świat. W rolach głównych występuje Brad Pitt, Edward Norton i Helena Bonham Carter.

3. „Leon Zawodowiec”

„Leon Zawodowiec” to absolutna klasyka. Historia opowiada o płatnym mordercy, który ratuje dwunastoletnią dziewczynkę przed śmiercią z rąk skorumpowanych policjantów. W rolach głównych można zobaczyć Jeana Reno, Gary’ego Oldmana i Natalie Portman.

Znakomita rozrywka z kinem akcji – co wybrać?

Oprócz klasyków kina akcji nie brakuje także nowszych tytułów, które na pewno przypadną do gustu miłośnikom trzymającej w napięciu fabuły.

4. „Tyler Rake: Ocalenie”

To historia nieustraszonego najemnika, w którego rolę wciela się Chris Hemsworth. Podejmuje się on zadania uratowania syna biznesmena i barona narkotykowego w Bangladeszu. Pierwotnie łatwa misja przeistacza się w niebezpieczną przygodę, w której musi walczyć o życie.

5. „John Wick”

Jeżeli chodzi o kino akcji, nie może zabraknąć filmów z serii „John Wick”. W głównej roli występuje Keanu Reeves, a grany przez niego bohater jest płatnym mordercą. Chce on przejść na emeryturę, jednak koleje losu nie pozwalają mu rozstać się ze swoim zawodem.

6. „Raid”

Film produkcji francusko-amerykańsko-indonezyjskiej opowiada historię elitarnego oddziału SWAT, który wkracza do siedziby kartelu narkotykowego i wpada w zasadzkę. Film obfituje w znakomite sceny walki i trzyma w napięciu do ostatnich sekund.

7. „Mosul”

W głównych rolach wystąpili Waleed Elgadi, Thaer Al-Shayei i Suhail Dabbah. To historia oddziału specjalnego SWAT z Niniwy, który zmaga się z oddziałami ISIS. „Mosul” to film, który w umiejętny sposób porusza aktualny temat, jakim jest konflikt na Bliskim Wschodzie. Wyraziste postaci, napięcie, akcja i bardzo emocjonalne momenty to cechy charakterystyczne dla produkcji, którą można obejrzeć na Netflixie.

Gdzie obejrzeć dobre filmy akcji?

Wymienione tytuły są dostępne na najpopularniejszych platformach, na przykład Netflix, HBO GO czy Amazon Prime lub Apple TV. Sposobem, aby je zobaczyć, może być także telewizja przez Wi-Fi.

Telewizja przez Wi-Fi to usługa, którą oferuje na przykład INEA lub Vectra. Decydując się na jeden z dwóch pakietów, można wybierać filmy z bogatej biblioteki VOD lub na tematycznych kanałach na żywo.

Telewizja przez Wi-Fi na żywo

Telewizja światłowodowa jest dostarczana za pośrednictwem szybkiego łącza. Jaka telewizja światłowodowa jest najlepsza? Ta, którą dostarcza firma oferująca najszybsze łącze, czyli INEA. Vectra również może zapewnić dość szybkie połączenie, ale nie korzysta z tak zaawansowanych technologii. Światłowód symetryczny od INEA jest najszybszy w Polsce – to przepustowość na poziomie wielokrotnie wyższym niż 1 Gb/s. Łącze symetryczne zapewnia taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych, dzięki czemu jest znacznie stabilniejsze. Oferta HIWAY TV to elastyczna telewizja światłowodowa, w której znajduje się bardzo dużo świetnych filmów akcji. Można je obejrzeć na żywo i w jakości 4K. W INEA wybrane paczki tematyczne kanałów można włączać i wyłączać w każdym momencie trwania umowy, dzięki czemu możemy stworzyć pakiet telewizji idealny do swoich potrzeb.