Prezenty na święta 2021 – co najczęściej kupują Polacy?

kalendarz-adwentowy-z-herbatami_69874_m
Jakie prezenty na święta cieszą się w tym roku zainteresowaniem Polaków? Jak pośród wszystkich świątecznych upominków znaleźć coś nietypowego, ciekawego i eleganckiego dla swojej rodziny? Wybór odpowiedniego prezentu powinien być uzależniony od wieku, płci i zainteresowań obdarowywanej nim osoby.

Prezenty na święta dla rodziców i dziadków

Zanim wybierze się prezenty na święta dla rodziców bądź dziadków, należy zdecydować, czy zamierza się obdarować ich z osobna dwoma podarunkami, czy może jednym, który powierzy się im wspólnie. W przypadku prezentów wspólnych poleca się przede wszystkim eleganckie zestawy prezentowe z personalizowanymi opakowaniami. Może to być na przykład zestaw belgijskich konfitur z alkoholem zamkniętych w niewielkich szklanych słoiczkach.

Jaki upominek świąteczny będzie odpowiedni dla babci, mamy, lub innej starszej od siebie kobiety? Może być to między innymi zestaw herbaciany w dekoracyjnym i personalizowanym woreczku. W środku znajduje się susz herbaciany wraz z cytrynkami zamkniętymi w słoiku. Inna możliwość to elegancka świeca zapachowa w szkle i to całkiem nietypowa, bo tworzona z naturalnego wosku palmowego i wyposażona w rzadko spotykany drewniany knot.

Co będzie odpowiednie dla dziadka bądź taty? Z pewnością zestaw prezentowy z butelką whisky, w którym dodatkowo znajdują się dwie szklanki przeznaczone do tego alkoholu. Alternatywą dla takiego prezentu może być zestaw narzędzi w personalizowanym etui albo przydatny, a niemalże zapomniany dziadek do orzechów.

Pomysły na prezent świąteczny dla rodzeństwa

Prezenty na święta dla rodzeństwa dzieli się głównie pod kątem płci osoby, którą zamierza się obdarować. Prezenty idealne dla siostry to między innymi wysoka szklanka do latte, jeśli tylko jest ona wielbicielką tego napoju. Do szkła można dołączyć świeże niemielone ziarna kawy, wśród których znajdują się również nietypowe propozycje z aromatem popularnych alkoholi. Dużą popularnością cieszą się także złote kule do kąpieli o wyjątkowym owocowym aromacie prosecco.

Pomysły na prezenty świąteczne dla siostry przy nieco większym budżecie to na przykład miękki koc polarowy, który wyróżnia się spośród innych przez swoją personalizację. W rogu koca można nanieść nie tylko imię jego przyszłej właścicielki, ale także i kilka własnych słów.

Jaki prezent na święta wybrać dla brata? Uniwersalnym pomysłem jest skórzany portfel z jego inicjałami, etui na klucze, karty, kosmetyczka, albo brelok – wszystkie personalizowane. Dla nieco młodszych panów dobrym wyborem może okazać się ozdobny stojak na słuchawki, natomiast dla nieco starszych – zestaw sześciu kryształowych kieliszków albo kamienie do whisky w eleganckim drewnianym pudełku.