Odmiany czarnej herbaty – którą wybrać?

Odmiany czarnej herbaty

Czarna herbata jest najbardziej popularną i najczęściej wybieraną odmianą tego napoju. Ma zdecydowaną przewagę nad wersją zieloną, białą i innymi, dostępnymi na rynku. Czarna herbata w sklepie Konesso.pl również zajmuje szczególne miejsce. A jakie są jej odmiany, podgatunki? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

English Breakfast

Chociaż nazwa herbaty English Breakfast wskazuje, że dedykowana jest śniadaniom, świetnie sprawdza się również o innych porach dnia. To tak naprawdę mieszanka dwóch herbat – Ceylon, pochodzącej ze Sri Lanki oraz Assam rodem z Indii. Przy czym 60% jej zawartości stanowi susz Ceylon, a 40% Assam. Ten rodzaj czarnej herbaty jest bardzo intensywny w smaku, a zatem doskonale ożywia i pobudza. Można ją serwować nie tylko do śniadania, ale również za każdym razem gdy poczujemy znużenie i zmęczenie. Herbata w sklepie Konesso.pl to również English Breakfast w różnych wariantach.

Earl Grey

Każda osoba raz po raz sięgająca po filiżankę herbaty, zna również odmianę Earl Grey. To tradycyjna, cejlońska odmiana, nasączona olejem cytrusowym z pomarańczy bergamotki. Dzięki tym dodatkom posiada lekko kwaskowy i orzeźwiający posmak. Chociaż nazwę ma raczej brytyjską, tak naprawdę pochodzi z Chin. Tam mistrzowie herbaty eksperymentowali z różnymi mieszankami, aż stworzyli tę unikalną kompozycję czarnej herbaty i bergamotki. Swoją nazwę wzięła natomiast od hrabiego Greya, który ten rodzaj aromatycznego trunku otrzymał jako prezent. Ta herbata w sklepie Konesso.pl również cieszy się ogromnym powodzeniem wśród klientów.

Darjeeling

Interesującą wersją czarnej herbaty jest również Darjeeling, czyli herbata pochodząca z indyjskiej prowincji o tej samej nazwie. To trunek nieco bardziej delikatny niż Earl Grey oraz English Breakfast. Różni się zresztą nawet samym kolorem, który jest jaśniejszy i po zaparzeniu przybiera nawet lekko miedzianą barwę. Z wyglądu może nawet zostać pomylona z herbatą zieloną. Oczywiście podobnie jak inne gatunki herbaty wykazuje pewne działania prozdrowotne. Z pewnością warto raz na jakiś czas sięgnąć po filiżankę takiego napoju, nie tylko w porze tradycyjnej five o’clock.

Gdzie kupić najlepszą herbatę?

Warto stawiać na sprawdzone, zaufane sklepy z kawą i herbatą. Tam kupimy herbatę wysokiej jakości w swoim ulubionym wariancie. Herbata w sklepie Konesso.pl występuje w wersji w saszetkach, a także tradycyjnej sypanej. W większości przypadków czas parzenia wynosi od 3 do 5 minut, a wersję „liściastą” można zaparzać dwukrotnie.