Kuchnia industrialne idealna do nowoczesnego wnętrza

kuchnia industrialnaKuchnie w stylu tradycyjnym dla wielu młodych i ambitnych osób to zupełnie nie to, czego poszukują. Dziś w nowoczesnych mieszkaniach i domach króluje styl industrialny, pełny elegancji i jednocześnie niewymuszonego luzu, który pozwala nam się czuć w tym pomieszczeniu pewne. Prawdziwa kuchnia industrialna spokojnie mogłaby być kadrem serialu o osiągających sukcesy młodych dorosłych.

Cegły to idealny motyw

Kuchnia industrialna najbardziej charakteryzuje się ścianą z cegieł, niekoniecznie prawdziwych. Jest to bardzo popularny motyw, który możemy znaleźć w wielu mieszkaniach tworzonych w starych przemysłowych budynkach, Poza tym pojawia się w nich sporo czerni i drewna, przeważnie jednak nadają pomieszczeniu troszkę mrocznego i wielkomiejskiego klimatu. Jako kuchnia nowoczesna stawia ona na raczej proste fronty i jak najmniej elementów ściśle ozdobnych. Proste kształty i figury, bardzo często gładki i zimny w dotyku materiał nadaje całości dodatkowego charakteru. Doskonale sprawdzi się w małych mieszkaniach, ale także w sporszych kuchniach domowych.

Kuchnia idealna dla artystycznych dusz

Kuchnia w stylu industrialnym jest idealna dla osób o artystycznych duszach, ceniących sobie spokój i ciszę. Jej wygląd bowiem może nadać naszemu mieszkaniu wrażenia, że znajdujemy się w opuszczonym budynku albo na najwyższym piętrze starej fabryki, nawet jeśli mieszkamy w bloku w centrum miasta. Taka aluzja pomoże nam się wyciszyć i uciec od codziennego hałasu miasta. Do tego ten styl kuchni idealnie sprawdzi się dla otwartych pomieszczeń, wychodzących bezpośrednio na główny pokój. Dzięki temu tworzy ona integralną całość z resztą mieszkania, nawet jeśli jest ono urządzone w trochę innym, ale wciąż nowoczesnym stylu.

A co, kiedy cegieł brak?

Cegły wcale nie muszą być prawdziwe, mogą być tylko dekoracją albo tapetą. W przypadku tego ostatniego będzie nam się nawet łatwiej sprzątać. Poza tym cegły to nie element obowiązkowy, bez którego nasza kuchnia nie będzie już industrialna, chociaż faktycznie większość osób wybiera ją właśnie ze względu na ten motyw. Czarne ściany jednak też świetnie zrobią robotę, a jeśli czarny to dla nas za mocna opcja, to możemy postawić na przygaszony szary albo pójść w zupełnie inną stronę i naszą kuchnię przygotować w jasnych i bardziej przyjemnych kolorach. Kuchnia industrialna nie musi być wcale ciemna, zwłaszcza jeśli wolisz biele i beże.