Koszule kelnerskie – jaki materiał jest najlepszy?

Identyfikacja wizualna każdego lokalu gastronomicznego podkreśla charakter miejsca i wpływa na nastrój klientów. Tworzy też profesjonalny wizerunek przedsiębiorstwa, które stara się zapewnić najlepsze doświadczenia. Istotnym elementem identyfikacji jest odzież kelnerska. Jednakowe, spójne z wystrojem lokali stroje budują przyjazną atmosferę. Odpowiednio dobrana koszula, dopasowana do pory roku, umożliwia też szybkie rozpoznanie obsługi. W dynamicznej pracy kelnerów duże znaczenie ma materiał, z którego wykonane są ubrania. Dowiedz się, jakie tkaniny wybrać, aby koszule były praktyczne i wygodne.

Czym wyróżnia się wysokiej jakości koszula kelnerska?

Odpowiednie warunki pracy to gwarancja wydajności i zadowolenia zatrudnionych osób. Dotyczy to każdej branży – także gastronomicznej. Wygodna odzież kelnerska nie powinna krępować ruchów i ocierać skóry. Zarówno męskie, jak i damskie koszule muszą gwarantować dobre samopoczucie obsługi przez cały dzień intensywnej pracy. Profesjonalną i stylową odzież gastronomiczną znajdziesz w ofercie firmy TEDMAR. Ubrania dostępne są w wielu nowoczesnych krojach, ale także w bardziej klasycznych odsłonach. Bez problemu można znaleźć też różne wersje kolorystyczne.

Duże znaczenie w stroju dla pracowników restauracji i kawiarni ma solidny haft, który będzie odporny na rozciąganie. Istotny jest więc materiał, z jakiego wykonuje się koszule kelnerskie. Specjalnie wyselekcjonowane tkaniny zapewnią wysoką trwałość stroju i wygodę podczas wykonywania codziennych obowiązków. Warto też zastanowić się nad modelem z praktyczną kieszenią na piersi, w której można schować notes lub długopis.

Odzież kelnerska – z jakiego materiału?

Wytrzymałe i wygodne koszule dla pracowników branży gastronomicznej wykonywane są zazwyczaj z mieszanki poliestru z bawełną. Tego rodzaju tkanina zapewnia odporność na rozciąganie, uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych. Co więcej, jest bardzo przyjemna w dotyku, dzięki czemu nie powoduje otarć i nie krępuje ruchów. Istnieją trzy najpopularniejsze mieszanki, które mają nieco inne właściwości.

  • Popelina – wyjątkowo odporna na zagniecenia, plamy i uszkodzenia. Charakteryzuje się też wysoką przepuszczalnością powietrza.
  • Tkanina oxford – jest mniej odporna na zagniecenia, ale odznacza się matową strukturą.
  • Tkanina z dodatkiem włókien elastycznych – świetnie dopasowuje się do sylwetki, dzięki czemu zapewnia komfort pracy i nie krępuje ruchów.

Wszystkie wymienione materiały sprawdzają się w ciężkich warunkach podczas pracy na pełnych obrotach. Warto jednak dostosować tkaninę idealnie pod specyfikę lokalu.

Gdzie kupić profesjonalne koszule kelnerskie?

Pracownicy restauracji, kawiarni czy firm kateringowych funkcjonują na co dzień w dużym stresie i pośpiechu. Dlatego odzież gastronomiczną najlepiej kupować od zaufanych producentów. Koszule kelnerskie firmy TEDMAR to najwyższej jakości uniformy, które wyróżniają się solidnym haftem i niezwykle trwałym materiałem. Eleganckie projekty można wzbogacić przez nadrukowanie nazwy lokalu. Znakowania wykonywane są z największą starannością.