Jaką suszarkę na pranie stojące wybrać?

szlafroki

Chcąc suszyć ubranie, bardzo ważne jest, żeby wyposażyć się w odpowiednią suszarkę na ubrania, która będzie spełniać dobrze swoje zadanie. W tym celu musimy wybrać taką suszarkę, która będzie spełniała nie tylko swoje zadanie, ale także będzie pasować do naszego wnętrza.

Szlafroki, koszulki i inne ubrania – jak w odpowiedni sposób je wysuszyć i dlaczego suszarka jest w tym wszystkim taka ważna?

Jeśli mieszkamy w bloku, to bardzo ważne jest, żeby nasza suszarka nie zajmowała zbyt wiele miejsca, ponieważ mamy po prostu bardzo ograniczony teren. Dlatego konstrukcja suszarki musi uwzględniać między innymi podpórki, które pozwolą całości spokojnie stać. Inną bardzo ważną cechą suszarki powinno być to, żeby materiał, z którego jest ona wykonana, nie był podatny na czynniki zewnętrzne. Dlatego unikajmy suszarek, które mogą być podatne na rdzę, albo na pleśń. Wilgotne ubrania powodują, że na suszarce będzie osiadać się wilgoć, przez co może ona zacząć się łatwo psuć. Bardzo ważne jest, żeby suszarka stała stabilnie, ponieważ susząc na niej np. szlafroki, które bardzo często wykonane są z bardzo delikatnych materiałów, nie możemy pozwolić na to, żeby spadły na ziemię. Jeśli suszarka nie będzie stała stabilnie, to ryzykujemy tym, że przy najmniejszym wietrze, po prostu się przewróci, przez co nasze ubrania będą leżały na ziemi. Dlatego musimy wybierać takie suszarki, które są bardzo stabilne i odporne na czynniki zewnętrzne. Możemy też wybrać suszarki, które są całkowicie składane, albo takie, które są cały czas rozłożone. Zaletą tych, które możemy złożyć jest to, że chowając je, możemy zaoszczędzić wiele miejsca, które jest niezbędne zwłaszcza w kawalerkach.

Czy suszarka wpływ na szybkość suszenia?

Odpowiedź może zaskoczyć, ponieważ brzmi ona, tak i nie. Jeśli musimy suszyć szlafroki a do tego kilka podkoszulków i koszul, to mała suszarka może spowodować, że ubrania będą się dłużej suszyć. Wynika to z tego, że jeśli ubrania zbyt blisko siebie, to przewiew wiatru nie jest równomierny, przez co niektóre ubrania będą schły po prostu dłużej. W celu uniknięcia takiego problemu musimy po prostu kupić większą suszarkę. Jeśli jednak nie nie mamy zbyt dużego prania, to raczej nie powinniśmy mieć problemu z tym, że mamy małą suszarkę. Musimy jednak pamiętać, że sama suszarka nie ma bezpośredniego wpływu na to, że nasze ubrania zaczną szybciej schnąć, jednak musimy pamiętać o tym, że ważne jest, żeby zachować dystans między rozłożonym ubraniem.