Jak zorganizować imprezę urodzinową?

W każdym roku każdy z nas obchodzi swoje własne święta – urodziny. Doskonałym pomysłem jest wyprawienie małego przyjęcia, aby spędzić je w gronie najbliższych nam osób. Jak zorganizować imprezę urodzinową, która zapewni naszym gościom świetną zabawę i smaczny poczęstunek? Czy catering urodzinowy to dobry pomysł?

Termin i lista gości to podstawa organizacji przyjęcia urodzinowego

W trakcie planowania wyprawienia przyjęcia na swoje urodziny, warto zobaczyć, w jakim dniu tygodnia wypadają. W przypadku gdy data przypada na środek tygodnia, należy zastanowić się, czy nie lepiej wyprawić je kilka dni wcześniej (lub później). Najbardziej optymalnym dniem jest sobota, ponieważ w tym dniu większość osób nie idzie do pracy i nie goni ich czas, w związku z czym będą oni mogli spokojnie odespać zabawę w niedzielę. Wybierając piątek na wyprawienie imprezy urodzinowej, warto pamiętać, by nie urządzić jej na zbyt wczesną godzinę. Takie rozwiązanie pozwoli gościom spokojnie wrócić do domu z pracy i się przygotować.

Catering urodzinowy – czyli przekąski i nie tylko

Dobra impreza urodzinowa to także właściwie ułożone menu. Można postawić na catering urodzinowy, który odciąży nas po części lub w całości w przygotowaniu potraw i przekąsek, lub też zrobić to samemu. Podczas tego typu okoliczności lepiej jest postawić na kilka rodzajów przekąsek niż na trzydaniowy obiad. Warto pamiętać, iż na przyjęciu na pewno będą osoby o różnych upodobaniach kulinarnych, dlatego menu nie może być jednolite. Dobrze, aby znalazły się w nim zarówno słodkie przystawki, jak i wytrawne.

Na tego typu imprezach najlepiej sprawdzają się przekąski typu finger food. Są to takie przystawki, które można chwycić palcami i szybko zjeść. Na tyle niewielkie, by można spróbować wszystkiego i cieszyć się nimi w każdej chwili. Można również postawić na warzywne, owocowe lub wieloskładnikowe koreczki.

Dekoracje na urodziny – warto zadbać o odpowiedni klimat

Dekoracje urodzinowe są przeznaczone nie tylko dola dzieci. Również dorośli jubilaci mogą ozdobić salkę kolorowymi balonikami. Wszystkie ozdoby należy dobrać w jednym stylu – np. Utrzymane w pastelowych barwach i prowansalskim klimacie, kwieciste i radosne, czy też w stylu “glamour”.

Warto zadbać o to, aby stół dobrze się prezentował. W tym celu można rozłożyć na nim estetyczny obrus i dobrać do niego papierowe serwetki. Dobrym rozwiązaniem jest położenie na nim kolorowego bieżnika, który nie tylko uchroni obrus przed plamami, ale również będzie świetną dekoracją stołu.