Jak przechowywać produkty w lodówce?

Zdrowe odżywianie to trend, do którego jesteśmy przekonywani od lat. Musimy mieć jednak świadomość, że sam zakup świeżych produktów to nie wszystko. Należy je jeszcze odpowiednio przechowywać, by następnie zrobić zdrowy posiłek. Wiele z nich ląduje w naszej lodówce. Układając je w dobrym miejscu możemy sprawić, że będą one dłużej świeże. Zatem jak dobrze przechowywać żywność w lodówce? Sprawdźmy!

Górna półka

Tu powinny znajdować się przede wszystkim produkty mleczne. Zaraz po nich możemy tu także przechowywać konfitury. W panującej tu temperaturze rozwijają się odpowiednie bakterie, które nie są w stanie nam zaszkodzić.

Środkowa półka

Uważa się, że najlepiej kłaść tutaj żywność, która narażona jest na szybkie psucie. Będzie to zatem biały ser, wędliny czy potrawy przetworzone. Na środkowej półce bez przeszkód powinniśmy więc przechowywać naczynia z gotowymi sosami czy zupą. Przy czym należy pamiętać, że nie należy wkładać ich z gorąca zawartością. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku serów i wędlin jest ich przechowywanie w pojemnikach. Mogą być one plastikowe szklane lub silikonowe. Dzięki temu nasze produkty nie będą obsychać. Dodatkowo unikniemy mieszania się w lodówce wielu zapachów.

Dolna półka

Przeznaczona jest na mięso i ryby. Dlaczego? Ponieważ jest tam najchłodniej. Tak jak w przypadku wspomnianych już wyżej wędlin i tutaj warto przechowywać produkty w odpowiednich dla nich pojemnikach. Pozwoli nam to skutecznie walczyć z nieprzyjemnych zapachem.

Szuflady

To miejsce, gdzie najlepiej umieścić owoce i warzywa. W celu uzyskania dłuższej ich świeżości warto umieścić je w pojemnikach.

Podsumowując, odpowiednie rozmieszczanie zakupionych przez nas produktów spożywczych w lodówce pozwoli nam na dłużej zachować ich świeżość. Wielu z nas do dziś niekoniecznie przestrzega tych zasad. Uważamy je za zbędne. Nie wymagają one jednak od nas zbyt dużego poświęcenia. Zapamiętanie ww. rad nie jest czasochłonne, a pozwoli nam uzyskać lepszy smak przyrządzonych potraw. Dlatego warto zmienić swoje nawyki i już dzisiaj uporządkować zawartość naszej lodówki.