Gdzie i co zjeść w Kołobrzegu – czyli o restauracjach, które poprawią jakość naszego wypoczynku

Pełnia lata, środek sezonu i wakacje nad polskim morzem. O ile wyjeżdżając na urlop mamy już zazwyczaj zarezerwowane miejsce noclegowe, tak często pojawia się pytanie: Gdzie zjeść? Jakie restauracje w Kołobrzegu są warte uwagi?

Kołobrzeg jest niewielkim miastem położonym nad morzem Bałtyckim. Dojedziemy tam zarówno samochodem, jak i pociągiem. W sezonie nie uświadczymy tam miejsca świecącego pustkami. Pełna gwaru plaża, tłok na molo, kolejki na latarnię morską…

Kołobrzeg miejscem dla szukających odpoczynku

Pomimo ilości turystów w pełni sezonu nad polskim morzem, wbrew pozorom możemy znaleźć tam także chwile ukojenia. Parki i lasy, których nie sposób ominąć z pewnością dadzą nam chwile odpoczynku. W letnie, słoneczne dni zdecydowana większość turystów odpoczywa bezpośrednio na plaży, dlatego warto poszukać miejsca oddalonego od największego tłumu. Im dalej od molo na wschód czy zachód, tym większego spokoju będziemy mogli zaznać.

Poranne spacery brzegiem morza

Dla rannych ptaszków, którzy nie chcą rezygnować z wypoczynku na plaży (bo przecież przyjechali nad morze!) polecane są poranne spacery plażą, kiedy ludzie zmęczeni minionym dniem jeszcze go odsypiają. Wschód słońca w Kołobrzegu jest naprawdę wspaniały, a co warto podkreślić – zdecydowanie różni się od tak popularnych zachodów słońca.

Jaką restaurację wybrać na obiad?

Odpoczynek odpoczynkiem, ale dobre i smaczne śniadanie czy obiad mogą przyczynić się w zdecydowanej mierze do naszego zadowolenia ze spędzonego nad morzem urlopu. Ilość restauracji w nadmorskich miejscowościach może przyprawić o ból głowy, dlatego też warto przed udaniem się na wypoczynek zrobić research tego, co oferuje miejscowość, w której będziemy wypoczywać.

Jak morze, to może ryba na obiad?

Będąc nad polskim morzem nie sposób odmówić sobie świeżej ryby prosto z Bałtyku. Restauracje w Kołobrzegu oferują turystom różne rodzaje ryb i owoców morza, więc jest w czym wybierać. Dokonując wyboru restauracji, w której zjemy obiad, warto kierować się jakością przygotowywanych tam posiłków. Unikniemy dzięki temu przykrych doświadczeń, które z pewnością uprzykrzą nam urlop. I pomimo tego, że sanepid pracuje w nadmorskich miejscowościach ze zdwojoną siłą – mogą się zdarzyć miejsca, gdzie natrafimy na nieświeże produkty, czy nawet rybę.

Oaza spokoju, czyli restauracja tylko dla dorosłych (16+)

Jeśli szukasz wytchnienia i spokoju od krzyków i pisków, czy biegających wszędzie i rzucających wszystkim dzieci, Kołobrzeg oferuje miejsce, w którym zaznasz spokoju i w pełni będziesz mógł delektować się smakiem zamówionego obiadu. Choć podejście dość kontrowersyjne w dobie wszechobecnego dbania o rodziny, ważne jest, by móc znaleźć miejsce, gdzie każdy będzie mógł odpocząć od tego zgiełku dnia codziennego. Zarówno osoby bezdzietne, emeryci, czy rodzice, którzy chcą po prostu odpocząć, spędzą w restauracji La Maison cichy i spokojny wieczór.

Bogate menu, w którym znajdują się dania zarówno z ryb i owoców morza, jak i innych lokalnych przysmaków sprawi, że pobyt w Kołobrzegu pozostanie na długo w naszej pamięci.

Restauracja mieści się w Hotelu Leda w spokojnej części Kołobrzegu niedaleko promenady, ale jednocześnie przy praktycznie samym morzu i tuż obok parku im. Aleksandra Fredry, do którego z powodzeniem można udać się na spacer zaraz po obiedzie. W pobliżu znajduje się także Amfiteatr, więc obiad w restauracji La Maison będzie również dobrym wyborem przed zaplanowanym wieczornym koncertem, czy innym wydarzeniem.

Szerokie menu podbije serca każdego turysty

Każdy, nawet najbardziej wymagający koneser dobrego smaku odnajdzie w restauracji La Maison smak, który podbije jego serce. Świeże ostrygi, sałatka z piersią z kaczki kukurydzianej, zupa krem z żółtego buraka, czy Ravioletti, albo półmisek owoców morza lub stek z polędwicy wołowej oraz homar to tylko niewielka część tego, co oferuje kuchnia Hotelu Leda. Przy hotelu mieści się także kawiarnia serwująca wyśmienite desery i kawy, a Kokosowy Crème Brûlée zawróci w głowie niejednemu smakoszowi słodkości.

Jedną z niezapomnianych chwil podczas wypoczynku mogą zagwarantować restauracje – Kołobrzeg oferuje ich ogromną ilość, a przecież jak zwykło się mówić „kiedy człowiek głodny, to człowiek zły”. Dobry wybór restauracji z pewnością przełoży się na stopień zadowolenia z naszego wyjazdu i sprawi, że choćbyśmy mieli w przyszłości być tylko przejazdem w pobliżu, to z sentymentem odwiedzimy to samo miejsce powtórnie. Odpoczynek, odrobina rozrywki, świeży powiew bryzy morskiej i smaczne i bezpieczne posiłki sprawią, że urlop będzie udany i zapamiętamy go na długo.