Funkcjonalność kuchni – na co zwrócić uwagę przy remoncie

lampy-sufitowe-do-kuchni

Kuchnia jest tym pomieszczeniem, w którym każdy z nas spędza naprawdę bardzo wiele czasu. W niej gotujemy, rozmawiamy, siedzimy z przyjaciółmi. Aby odświeżyć to wnętrze, wcale nie trzeba wprowadzać w nim wielu zmian. Czasem wystarczy kilka drobnych zmian, aby kuchnia stała się ładniejsza i funkcjonalna.

Lampy sufitowe do kuchni – na co zwrócić uwagę na zakupach?

Dobre oświetlenie powinno ułatwiać codzienne funkcjonowanie, a jednocześnie być ozdobą wnętrza. Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym najlepiej sprawdza się kilka źródeł światła. Powinny się one znaleźć nad miejscem, w którym przygotowujemy posiłki oraz tam, gdzie jemy. Oprócz oświetlenia górnego niezbędne jest także oświetlenie punktowe. Oświetlenie punktowe można umieścić nad blatem roboczym. Blat roboczy oraz przestrzeń między kuchnią a zlewozmywakiem należy oświetlić najsilniej. Do miejscowego oświetlenia stołu jadalnego w kuchni świetnie sprawdzają się lampy wiszące. Wybierając lampy sufitowe do kuchni warto stawiać na modele otwartymi lub ażurowymi kloszami. Jeśli instalujemy kilka źródeł światła, wybierzmy oprawy w jednym stylu wykonane z tych samych lub podobnych materiałów.

Co poza lampami można zmienić w kuchni?

Remontując kuchnię, warto wybrać nie tylko nowe, emitujące ciepłą, przyjemną barwę lampy sufitowe do kuchni. Do modnych białych kuchni warto wprowadzić kilka barwnych akcentów. Szczególnie warto sięgnąć po akcesoria retro, które są jednym z gorących hitów. Świetnie sprawdza się między innymi kolorowy sprzęt AGD nawiązujący designem do tego z lat 70. Szybko wygląd pomieszczenia można też zmienić wymieniając nie tylko kuchenny drobny sprzęt AGD, ale także kuchenne akcesoria: chlebak, pojemniki na sól i cukier, maselniczkę. Oczywiście powinny one pochodzić z tej samej stylistycznej linii i harmonizować kolorem i detalami nie tylko ze sobą, ale także ze stylem znajdujących się w kuchni mebli. Kuchnia zyska nowy charakter, gdy zmienimy też wystrój okna. Zamiast klasycznych firanek i zasłonek w oknie warto powiesić kolorową, modną i bardzo praktyczną roletę rzymską. Przy okazji można wymienić także kuchenne sprzęty na bardziej nowoczesne. Zamiast tradycyjnej kuchenki gazowej może się pojawić na przykład płyta indukcyjna i elektryczny piekarnik z licznymi udogodnieniami.

Lifting kuchni wcale nie musi oznaczać dużych wydatków. Wystarczy tylko kilka drobnych zmian, aby pomieszczenie to stało się bardziej klimatyczne.