Catering dla firm – korzyści dla pracowników i dla firmy

Catering dla firm – korzyści dla pracowników i dla firmy

Pracodawcy dbają o zatrudniane osoby, a pracownicy odwdzięczają się rzetelnym wypełnianiem swoich obowiązków zawodowych, zaangażowaniem i osiąganiem jeszcze lepszych efektów. Jednym ze sposobów docenienia wysiłków zatrudnianych osób jest catering dla biur. Jakie ma korzyści?

Catering do firmy – dlaczego warto?

Pracownicy spędzają w firmie czy zakładzie pracy 8 godzin i więcej. To większa część ich dnia. Wykonywanie pracy umysłowej jest bardzo angażujące, powoduje silne znużenie i zmęczenie. Tak samo jest z pracą fizyczną. Aby jeszcze lepiej zmotywować pracowników do wykonywania obowiązków zawodowych, pracodawcy decydują się na catering dla firm. Może on mieć różną formę. Zatrudnione osoby mogą otrzymywać indywidualne pudełka, a w nich zdrowe i smaczne jedzenie, które pozwoli uzupełnić niedobory witamin i minerałów i jednocześnie uniknąć biegania po mieście w poszukiwaniu lunchu. To oszczędność czasu dla obu stron. Pracownicy nie potrzebują długiej przerwy na obiad, gdyż wszystko, czego potrzebują, mają w zasięgu ręki.
Dodatkową korzyścią, jaką oferuje catering do firm, jest spożywanie zdrowych, pełnowartościowych posiłków, która zapewnią dodatkowe pokłady energii i siły do radzenia sobie z powierzonymi zadaniami. Na szczególną uwagę zasługuje oferta Forest Catering, gdzie estetyka podania łączy się z dobrą jakością, wyśmienitym smakiem i zdrowym podejściem do gotowania.

Catering dla biur może również przygotować poczęstunek w formie bufetu. Takie rozwiązanie sprawdzi się w dużych firmach, gdzie zatrudnianych jest sporo pracowników. W jadalni czy sali konferencyjnej przygotowywany jest bufet, a w nim zdrowe i kolorowe przekąski. To doskonały sposób na integrację wśród pracowników, zachęcenie do angażowania się w sprawy firmy i osiąganie jeszcze większych zysków. Im bardziej kadra zarządzającą pokazuje, że zależy jej na pracownikach, tym lepiej wykonują oni swoją pracę.

W dobie ogromnej konkurencji, jaka panuje na rynku, takie działanie poprawi sytuację firmy i sprawi, że kolejni pracownicy chętnie nawiążą współpracę. Informacja o dobrym traktowaniu zatrudnionych osób zawsze dociera do kontrahentów, którzy chętnie nabywają usługi czy towary od przedsiębiorstw, gdzie przestrzega się podstawowych praw człowieka.

Jak zamówić catering do firmy?

Firma oferująca catering dla firm nie tylko przygotowuje, ale również dowozi zamówione jedzenie, stąd pracodawca nie musi martwić się dodatkowymi obowiązkami. Jedyne co trzeba zrobić to nawiązać kontakt z przedstawicielem i wybrać jedną z dostępnych opcji, czyli dostarczenie indywidualnych porcji albo tak zwany finger food catering. Serwowanie estetycznych przekąsek i deserów może odbywać się raz w tygodniu, dwa razy w miesiącu czy kilka razy w roku – wszystko zależy od firmy, jej potrzeb oraz ilości pracowników.

Catering dla biur warto wykorzystać również w trakcie organizowania konferencji i spotkań biznesowych, wieczorków wigilijnych czy jubileuszy firmy. Zdecydowanie lepiej jest prowadzić ożywione rozmowy czy zaawansowane negocjacje po zjedzeniu pysznych przekąsek, czy ciepłego posiłku. Każda ze stron doceni takie rozwiązanie.